Hidden Treasures Honour Roll nominees

Celebrating rural women volunteers: 2010 to 2020

Hidden Treasures acknowledges the important volunteer roles women play within NSW rural communities. It is not an award program but a public tribute to the vast number of women who give their time and energy to help others. The following rural* women were nominated by appreciative members of their communities.

Nominee

Town

Year

Jacque

Abbott

Tichborne

2012

Beverley

Absolom

Narrandera

2018

Christine

Adams

Broken Hill

2016

Jude

Ahearn

Pottsville

2016

Diana

Akers

Woy Woy

2016

Margaret

Allen

Mollymook

2020

Elizabeth

Allen OAM

Dubbo

2014

Jo

Allen

Nowra

2011

Norma

Allen

Cobargo

2014

Bernadette

Allport

North Star

2018

Kim

Allwood

Dungog

2017

Dorothy

Ambrose

Corowa

2013

Danielle

Anderson

Wellington

2013

Danielle

Anderson

Wellington

2015

Shanelle

Anderson

Jerrys Plains

2011

Val

Anderson

Broken Hill

2014

Virginia

Anderson

Balickera

2012

Wendy

Anderson

Rankins Springs

2014

Brenda

Armfield

Casino

2020

Eleanor

Armstrong

Orange

2011

Bianca

Armytage

Deniliquin

2020

Kay

Arthur

Glen Innes

2014

Valerie

Audet

Taree

2014

Karen

Backus

North Star

2020

Caro-anne

Badcock

Wooton

2018

Judy

Bailey

Coffs Harbour

2020

Joyce

Bailey

Rylstone

2011

Carrol

Baker

Main Creek

2015

Lynn

Baker

Bingara

2011

Olga

Balestri

Bargo

2015

Janine

Ball

Grafton

2014

Aunty Bea

Ballangarry

Toormina

2013

Robyne

Bancroft

Copmanhurst

2014

Alison

Banks

Orange

2010

Judith

Barber

Howlong

2014

Susan

Barnett

Croppa Creek

2018

Fay

Barraclough

Broken Hill

2014

Leanne

Barrett

Gloucester

2011

Veronica

Barry

Narrandera

2015

Iris

Barry

Yetman

2017

Marie

Bartlett

Gloucester

2012

Erica

Barwell

Uralla

2012

Deb

Batchelor

Gunnedah

2011

Beryl

Bates

Grampion Hills

2013

Margaret

Baxter

Bogee

2013

Carole

Bayley

Wongarbon

2016

Virgina

Beard

Cobar

2020

Kimberley

Beattie

Narrandera

2017

Clarice

Beileiter

Tarago

2010

Mieke

Bell

Lindendale

2014

Joyce

Bell OAM

Yamba

2014

Carolyn

Bellman

Croppa Creek

2015

Beverley

Belt

Tamworth

2016

Kylie

Benge

Moree

2018

Helen

Bennett

Tinonee

2013

Joy

Beruter

Tumut

2018

Christine

Betts

Murrurundi

2020

Daphne

Betts

Cobar

2014

Denise

Beu

Nowra Hill

2011

Mary

Beven

Broken Hill

2014

Suzanne

Bibby

Cassilis

2017

Rae

Bicknell

Yass

2011

Ali

Bigg

Port Macquarie

2013

Daphne

Biggs

Menindee

2014

Constance

Binks

Mittagong

2011

Sharon

Bishop

Picton

2018

Rebel

Black

Lightning Ridge

2013

May

Blacka

Cobargo

2018

Jill

Blackman

Tooraweenah

2018

Helen

Blackmore Lee

Jindabyne

2020

Leonie

Blain

Grafton

2018

Lois

Blake

Tumbarumba

2016

Karen

Blandon

Cessnock

2020

Natasha

Blenkinsopp

Robertson

2018

Leanne

Blessington

Warialda

2014

Vicki

Blinman

Manilla

2016

Eleanor

Blows

Broken Hill

2016

Marie

Blundell

Quirindi

2017

Jan

Bof

Goulburn

2010

Anne

Bolan

Goonellabah

2015

Kay

Bolton

Fingal Head

2015

Carol

Bonamy

Mclean Ridges

2018

Pam

Bothwell

Cessnock

2012

Colleen

Boucher

Cobar

2020

Vanessa

Bourne

Tamworth

2015

Shelley

Boyce

Bowral

2014

Catherine

Boyd

South Tweed Heads

2015

Penny

Boydell

Moree

2011

Betty

Bradney

Narrandera

2018

Beryl

Brain

Grong Grong

2017

Natalie

Bramble

Dubbo

2016

Sue-Ann

Bramich

Tumbarumba

2013

Fay

Brandon

Nowra

2016

Joan

Bray

Kangaroo Valley

2011

Hazel

Bridgett

Rous Mill

2014

Margaret

Bridgman

Boambee East

2020

Tracey

Briggs

Wallabadah

2017

Julie

Briggs

Narrandera

2018

Valmai

Brill

Ganmain

2014

Sherryl

Broderick

Crookwell

2015

Annette

Bromfield

Yetholme)

2011

Helen

Brown

Yamba

2020

Barbara

Brown

Tenterfield

2014

Beth

Brown

Narrabri

2014

Helen

Brown

Suffolk Park

2011

Martha

Brown

Orange

2011

Jo-Louise

Brown

Cobar

2017

Kim

Brown

Parkville

2017

Linda

Bruce

Glen Innes

2014

Lorraine

Bruce

Wards River

2012

Carol

Bryant

Mudgee

2014

Christine

Bryant

Repton

2016

Marea

Buist

Yamba

2016

Trudy

Burgess

Bega

2012

Aunty Muriel

Burns

Maclean

2013

Dorothy

Burns

Copmanhurst

2012

Krishna

Burns

Sofala

2018

Donna

Burton

Coonabarabran

2020

Kay

Burton

Springwood

2016

Claire

Butler

Balranald

2020

Amelia

Butler

Broken Hill

2016

Robin

Butler

Ulladulla

2013

Gail

Butt

Monteagle

2011

Lynnette

Butterfield

Oberson

2016

Rosemary

Byers

Ashley

2011

Annette

Byrne

Broken Hill

2014

Felicity

Cahill

Drake

2011

Anne

Caldwell

Congarinni

2014

Jenny

Callanan

Callala Bay

2011

Lesley

Callcott

Tamworth

2015

Stephanie

Cameron

Tamworth

2012

Eileen

Cameron

Eden

2018

Hazel

Camerson

Walcha

2012

Margaret

Campbell

West Kempsey

2012

Barbara

Campbell

Merriwa

2017

Valerie

Cannon

Peak Hill

2012

Katrine

Capps

Cowra

2015

Prudence

Carpenter

Bowral

2010

Stacie

Carroll

Yanco

2017

Carolyn

Carter

Mylestom

2013

Jane

Carter

Narrandera

2017

Caron

Casey

Goulburn

2015

Rebecca

Caslick

Murrurundi

2012

Dot

Cattell

Inverell

2012

Janice

Cattle

Wyalong

2020

Susie

Cay

Corowa

2014

Boudicca

Cerese

Lismore

2013

Joanne

Chaffey

Brunswick Heads

2013

Narelle

Chaffey

Somerton

2017

Cheryl

Chalker

Taralga

2014

Veronica

Chandler

Coonamble

2017

Kaye

Chapman

Cowra

2020

Judy

Charlton

Narrandera

2017

Nicola

Chirlian

Willow Tree

2013

Robyn

Claibourne

Narrandera

2018

Kristen

Clancy

Narrandera

2016

Joan

Clancy

Gillenbah

2017

Margaret

Clare

Moonee Beach

2020

Judy

Clark

Cessnock

2011

Shannan

Clark

Stuart Town

2013

Elaine

Clarke

Coleambally

2020

Gail

Clarke

Nimbin

2015

Norma

Clarke

Cootamundra

2011

Jenny

Clarke OAM

Narrandera

2018

Carol

Cleary

Ulong

2020

Sister Mary

Clement

Mudgee

2011

Peg

Clifton

Forbes

2015

Kim

Clysdale

Merriwa

2018

Jean

Coady

Tamworth

2011

Joy

Coggan

Jugiong

2017

Natalie

Cole

Turondale

2017

Kellye-Anne

Coleman

Temora

2013

Belinda

Colless

Brewarrina

2020

Dianne

Collier

Tweed Heads

2015

Susan

Collings

Merriwa

2014

Charmaine

Collins

Broken Hill

2016

Noni

Collins

Port Macquarie

2013

Natasha

Collins

Urunga

2018

Joan

Compagnoni

Robertson

2011

Fay

Cone

Stewarts Brook

2012

Marie

Constable

Tamworth

2012

Linda

Cook

Coramba

2015

Marie

Coombe

Broken Hill

2014

Robyn

Coombes

Beechwood

2013

Justine

Cooper

Murrurundi

2020

Rae

Cooper

Byron Bay

2015

Trudy

Cooper

Deepwater

2015

Anna

Corby

Nyngan

2014

Jackie

Corby

Taralga

2016

Carolyn

Cornell

Forbes

2012

Carol

Cornish

Orange

2013

Temple

Cornish

Orange

2013

Noelene

Cosgrove

Taralga

2016

Allyson

Costanzo OAM

Port Macquarie

2014

Carla

Cowles

Mt Hope

2010

Nancy

Cowley

Kyogle

2016

Bec

Crawford

Walgett

2020

Lynette

Cregan

Glen Innes

2014

Leanne

Croker

Rugby

2013

Jayne

Cronin

Merriwa

2015

Kellie

Crossley

Deniliquin

2020

Dorothy

Crouch

Duns Creek

2020

Patricia

Crowe

Grafton

2020

Francis

Crown

Canyonleigh

2015

Bettina

Cummins

Scone

2013

Doreen

Cupitt

Iluka

2014

Beryl

Currie

Kyogle

2015

Maria

Curtis

Tamworth

2010

Barbara

Cuthbert

Tatton

2014

Gay

Daley

Parkes

2014

Janet

Daley

Broken Hill

2016

Lyn

Dark

Telarah

2020

Audree

Dash

Terrigal

2011

Pauline

Davidson

Milvale

2010

Anne

Davies

Scone

2015

Jean

Davies

Murrurundi

2015

Joyce

Davies

Ulmarra

2015

Kathleen

Davies

Lavadia

2015

Megan

Davies

Narrabri

2015

Beverley

Davis

Bodalla

2020

Kate

Davis

Dubbo

2011

Robyne

Davis

Tamworth

2010

Cathryn

Dawes

Pomona

2011

Colleen

Day

Goulburn

2010

Frances

Day

Lockhart

2011

June

Day

Moobi

2018

Rhonda

Death

Walcha

2012

Dianne

Decker

Forbes

2012

Christine

Dedobelaar

Parkes

2014

Margaret

Dekkers

Manilla

2017

Elaine

D'Elboux

Koorawatha

2020

Amorelle

Dempster

Maitland

2015

Myra

Dempster

Broken Hill

2014

Corina

Deneve

Numbugga

2013

Kathy

Denning

Cowra

2017

Elka

Devney

Moree

2020

Marion

Dickins

Berrigan

2013

Nancy

Dimech

Picton

2015

Marilyn

Dixon

Bingara

2011

Susanne

Dixon

Kelso

2011

Jeanette

Dodge

Kiama

2011

Angela

Doering

Crooble

2015

Shirley

Donald

Glen Innes

2014

Deborah

Donaldson

Uralla

2014

Sloane

Donnelly

Baryulgil

2020

Julie

Dowleans

Wee Waa

2016

Jennifer

Duddle

Young

2020

Lisa

Duerinckx

Repton

2017

Suzanne

Duggan

Merriwa

2017

Cathy

Duncan

Moree

2016

Lorraine

Dunkley

Lyndhurst

2012

Betty

Dunn

Tamworth

2015

Jane

Dunn

Harrington

2013

Kylie

Dunne

Crabbes Creek

2018

Joy

Dwight

Morongla

2013

Geraldine

Dyer

Bombala

2018

Joy

Eagle

Barham

2012

Lorraine

Eckersley

South Tamworth

2012

Elisabeth

Edwards

Coffs Harbour

2015

Joyce

Edwards

South West Rocks

2015

Louiza

Egan

Crabbes Creek

2018

Gladys

Eldridge

Nyngan

2013

Nerida

Ellem

Kangaroo Creek

2018

Genevieve

Elliott

Mount Mitchell

2018

Elizabeth

Ellis

Penrose

2015

Lee

Estens

Moree

2012

Elsie (Joan)

Evans

Cobar

2013

Norma

Everett

Gloucester

2012

Dorothy

Every

Ben Lomond

2011

Ilene

Fahey

Lismore

2014

Lynne

Fairhall

Metford

2013

Marlene

Farrell

Orange

2013

Carolyn

Farrow

Murrurundi

2015

Maureen

Faviell

Braidwood

2016

Di

Fellows

Myrtle Creek

2012

Roxayne

Felton

Coramba

2015

Helen

Fenning

Buxton

2015

Alvena

Ferguson

Laurieton

2010

Margaret

Ferguson

Putty

2014

Carol

Fiddes

Bowling Alley Point

2020

Rose

Field

Woombah

2018

Jennifer

Filmer OAM

The Angle

2014

Cassie

Fisher

Scone

2020

Annette

Fisher

Gulargambone

2011

Louise

Fisk

Hillston

2016

Linda

Fittler

Werris Creek

2016

Pat

Fitzpatrick

Orange

2013

Margaret

Flannery

Dungog

2013

Navanka

Fletcher

Glen Innes

2018

Anne-Maree

Fohrman

Albion Park

2013

Cynthia

Foley

Dubbo

2020

Lisa

Foley

Estella

2010

Kelly

Foran

Boggabri

2011

Coral

Ford

Broken Hill

2014

Patricia

Ford

Goulburn

2017

Wendy

Forsyth

Croppa Creek

2013

Yvonne

Forsyth

Cootamundra

2014

Val

Foster

Murwillumbah

2014

Dorothy

Foster

Deervale

2017

Kathleen

Foster

Narrandera

2018

Georgia

Foster Eyles

Nymboida

2020

Judith

Fountain

Crookwell

2015

Shirley

Fowler

Wauchope

2017

Freida

Frankham

Cessnock

2017

Gwen

Frazier

Wagga Wagga

2011

Lyn

Frecklington

Peak Hill

2018

Jan

Frikken

Batemans Bay

2018

Ruth

Fritsch

Temora

2020

Karon

Fuller

Warren

2020

Colleen

Fuller

Gunnedah

2011

Narelle

Fuller

South Kempsey

2015

Margaret

Gaal

Bathurst

2018

Kylie

Galbraith

Quirindi

2012

Lynne

Gall

Broken Hill

2014

Rhonda

Gallagher

Moree

2011

Trish

Galloway

Wagga Wagga

2015

Tammy

Galvin

Narrandera

2017

Linda

Gant

Cassilis

2018

Jayde

Gardiner

North Star

2020

Ingrid

Gardiner

Coffs Harbour

2018

June

Gardner

Lambs Valley

2018

Norma

Garment

Parkes

2012

Mary

Gaston

Yetman

2016

Helen

Gee

Armidale

2011

Valerie

George OAM

Lapstone

2014

Glenda

Gibson

Manildra

2016

Jo

Gibson

Ellalong

2015

Elaine

Gilboy Towner

Armidale

2012

May

Gill

Kempsey

2011

Robyn

Gill

Lovedale

2012

Diane

Gill

Canowindra

2018

Leila

Gillies

Werris Creek

2011

Margaret

Gilligan

Brewarrina

2017

Heather

Gilmour

Warialda

2018

Julie

Gittoes

Guyra

2016

Shareen

Gleeson

Queanbeyan

2010

Jane

Goldie

Kearsley

2020

May

Goodear

Howlong

2011

Ruth

Gorton OAM

Keinbah

2014

Marion

Gosper OAM

Cudal

2016

Kirrily

Gould

Cooma

2020

Martha

Gouniai

Broken Hill

2016

Kerrie

Gray

Alstonville

2020

Paula

Gray

Gooloogong

2011

Stephanie

Greacen

Sawtell

2017

Sally

Green

Mandurama

2017

Jodie

Greenhalgh

Eugowra

2014

Lynn

Griffith

Copmanhurst

2020

Sharon

Griffiths

Redbank

2012

Mara

Grills

Guyra

2018

Anna

Habeck

Kiama

2011

Fay

Hackett

Kyogle

2014

Margaret

Haddin

Parkes

2020

Gwen

Hallam

Yetman

2014

Francene

Halliger

Quirindi

2017

Muriel

Halsted

Scone

2014

Beth

Hamilton

[Inverell

2012

Irene

Hancock

Murringo

2016

Dianne

Hand

Deniliquin

2017

Margaret

Hanrahan OAM

Corowa

2014

Leonie

Hansen

Tamworth

2014

Michel

Harbourd

Kangaroo Creek

2010

Sandra

Harlor

Warragamba

2017

Rosemary

Harris OAM

Oberon

2014

Sally

Harris

Willow Tree

2015

Kirsty

Harris

Moulamein

2017

Jane

Harrison

Ellangowan

2017

Amy

Hart

Peak Hill

2013

Ann-Maree

Hartley

Dubbo

2013

Joan

Harvey

Ulladulla

2011

Margaret

Harvey

Wallalong

2018

Anne

Hastings

Grafton

2011

Gail

Hayden

Orange

2011

Janice

Haynes

Howlong

2015

Noeleen

Hazell

Bookham

2011

Katie

Hazelton

Cudal

2018

Kerry

Heather

Ulladulla

2016

Roxy

Heckendorf

Narrandera

2017

Barbara

Heckman

Windella

2017

Lyn

Heidtmann

Adaminaby

2012

Julie

Heiler

Boggabri

2012

June

Henderson

Orange

2014

Wilma

Hepburn

Forbes

2014

Maryann

Herbert

Corowa

2014

Julie

Herridge

Forbes

2015

Kate

Herring

Broken Hill

2014

Iris

Herrmann

Leeton

2014

Elaine

Heskett

Mossy Point

2011

Lyn

Hetherington

Glen Innes

2020

Pam

Hewitt

Bogee

2012

Sharon

Hibbens

Wee Waa

2016

Megen

Hibbins

Newton Boyd

2020

Nadine

Hickey

Cessnock

2020

Maureen

Hickson

Moree

2012

Marjorie

Hill

Hillston

2012

Michelle

Hinchcliffe

Orange

2018

Rosalind

Hinde

Mittagong

2018

Julie

Ho

Port Macquarie

2011

Marion

Hockey

Cootamundra

2016

Margaret

Hocking

Narrandera

2017

Annamaria

Hoctor

Mollymook

2015

Thelma

Hodgson

Copmanhurst

2016

Margaret

Hodgson OAM

Copmanhurst

2015

Diana

Hoffman

Broken Hill

2014

Leisa

Hoffman

Ballina

2014

Marie

Hoffman OAM

Wellington

2017

Vanessa

Hoffman

Narrandera

2017

Marie

Hoffmann

Table Top

2011

Joy

Hogan

South Grafton

2013

Naomi

Hogan

Hamilton

2014

Cynthia

Homes

Grenwell Point

2012

Nola

Honeysett

Dubbo

2011

Nola

Honeysett

Dubbo

2013

Christine

Hooper

Goodooga

2013

Kay

Hopton

Scone

2017

Anne

Hopwood OAM

Orange

2015

Betty

Hopwood

East Kempsey

2015

Joanne

Horne

Wee Waa

2017

Lyndall

Horne

Berrigan

2017

Michelle

Houldcroft

Garah

2014

Sue

Houstein

Gundagai

2020

Coleen

Houston OAM

Hay

2015

Mhora

Houston

Weemelah

2012

June

Howard

Gwandalan

2016

Kath

Howard

Murrurundi

2014

Nicole

Howden

Cowra

2016

Sharon

Howden Howett

Gunnedah

2011

Susan

Howland

Yamba

2017

Wendy

Huddleston

Armidale

2011

Wendy

Hudson

Kew

2020

Beverly

Hughes

Narrandera

2015

Patricia

Hughes

Bundanoon

2016

Wendy

Hughes

Gloucester

2011

Patricia

Hughes

Coraki

2017

Lee-Anne

Hughston

Wanaaring

2012

Margaret

Hulbert

Crabbes Creek

2018

Laurel

Hull

Forbes

2011

Jamilla

Hume

Broken Hill

2014

Cheryl

Hunter

St Georges Basin

2015

Sharon

Huon

Cobar

2011

Joyleen

Hutchins

Narrandera

2018

Sharon

Hutchinson

Narrandera

2017

Janette

Hyde

Port Macquarie

2016

Noeleen

Iffland

Orange

2011

Lana

Ivanshanko

Conjola Park

2015

Janette

Jackson

Lovedale

2011

Stacy

Jacobs

Rutherford

2020

Dominique

Jacobs

Gloucester

2011

Gillian

James

Wollombi

2012

Ida

Jarvis

Goulburn

2016

Barbara

Jefferies

Yenda

2020

Denise

Jelbart

Forbes

2012

Marilyn

Jennings

Coolamon

2014

Shirley

Jensen

Narrandera

2017

Daphne

Jermyn

Cobar

2011

Sue

Jogever

Port Macquarie

2017

Christina

Johansson

Narrabri

2014

Elaine

Johns

Broken Hill

2016

Bronnie

Johnson

Murrurundi

2012

Marjorie

Johnson

Eungai Creek

2012

Patricia

Johnson

Hillston

2012

Carole

Johnston

Aberdeen

2020

Carole

Johnston

Aberdeen

2015

Gail

Johnston

Woodberry

2012

Shirley

Johnston

Bourke

2010

Amanda

Johnston

Scone

2018

Kerry

Jolley

Lismore

2010

Simone

Jolliffe

Euberta

2017

Margot

Jolly

Parkes

2018

Pix

Jonasson

Port Macquarie

2012, 2013

Janice

Jones

Moss Vale

2016

Judy

Jones

Orange

2011

Phyllis

Jones

Hay

2011

Tracey

Jones

Tumut

2011

Margaret

Jopling

Aldavilla

2015

Lois

Judd

Adaminaby

2012

Lyn

Jupp

Gresford

2013

Sue

Jurd

Tenterfield

2014

Kama

Kamphuis

North Star

2020

Janice

Kapeen

Coraki

2017

Vanessa

Kapeen

Coraki

2017

Janine

Katon

Aberdeen

2020

Margaret

Kay

Tweed Heads

2011

Carole

Keast

Tweed Heads South

2015

Anne

Kelly

East Maitland

2015

Annie

Kelly

Orange

2011

Prue

Kelly

Bega

2018

Karen

Kemp

Broken Hill

2016

Chantal

Kemsley

Glenreagh

2018

Michelle

Kendall

Dubbo

2011

Anne

Kennedy

Coonamble

2012

Jeanette

Kennedy

Ballina

2011

Katherine

Kennedy

Adaminaby

2014

Raelene

Kennewell

Broken Hill

2014

Robyn

Kensit

Crookwell

2010

Gwen

Kent

Tuckombil

2014

Jacqui

Keyes

Crabbes Creek

2018

Margaret

Kiehne

Dundee

2012

Sue

Killham

Leeton

2018

Sylvia

Kilroy

Woodburn

2010

Joy

Kim

Woongarrah

2015

Jessie

Kincaid

Jindera

2011

Muriel

King

Scone

2015

Jodie

King

Temora

2017

Anne

Kingston

Lowesdale

2013

Tina

Kipp

Albury

2010

Julie

Knight

Bourke

2017

Louise

Krieger

Orange

2018

Megan

Kuhn

Bundella

2013

Rita

Kurtz

Mudgee

2011

Jean

Kutchen

West Wiangaree

2020

Carmel

La Rocca

Griffith

2012

Lynne

Lahey

Wattle Flat

2012

Rae

Lalor

Ulladulla

2014

Catherine

Lane

Griffith

2012

Janice

Lang

Ewingsdale

2016

Margaret

Lang

Taralga

2014

Marlee

Langfield

Cowra

2016

Narelle

Langfield

Tamworth

2012

Cynthia

Langford

Broken Hill

2014

Helen

Langham

Blayney

2012

Sarah

Last

Muttama

2013

First Name

Last name

Town

Year

Mary-Anne

Lattimore

Narrandera

2017

Darlene

Lawler

Forbes

2014

Patricia

Lawler

Lightning Ridge

2015

Laurel

Leabeater

Lyndhurst

2015

Carolle

Leach

Colinroobie

2017

Helen

Leamon

Tamworth

2016

Marcia

LeBusque

Fortis Creek

2011

Charmaine

Lee

Leeton

2017

Gwen

Lee

Narrandera

2017

Mary

Leehane

Broken Hill

2014

Pamela

Lees

Gunning

2012

Jay

Leigh

Young

2013

June

Lennard

Cessnock

2017

Lynda

Leslie

Maclean

2011

Pauline

Levingston

Walcha

2020

Cheryl

Lewin

Alstonville

2012

Susan

Lewis

Scone

2015

Joanne

Lewis

Lidster

2018

Tracey

Lewis

Narrandera

2018

Yvonne

Lightfood

Glen Innes

2015

Merilyn

Limbrick

Wagga Wagga

2017

Janice

Limn

Cessnock

2016

Alba

Linklater

Tucabia

2014

Aninke

Lippert

Yamba

2020

Sue

Litchfield

Numeralla

2011

Norma

Little

Geneva

2017

Robyn

Livermore

Orange

2020

Margaret

Livermore

Manildra

2012

Jean

Lloyd

Goulburn

2016

Jenny

Loasby

Blandford

2020

Michelle

Loft

Merriwa

2020

Kathleen

Lonergan

Cootamundra

2015

Pamela

Lord OAM

Broken Hill

2014

Julie

Lorimer

Gloucester

2013

Peta

Luck

Gunning

2020

Stephanie

Luck

Coramba

2020

Peta

Luke

Merriwa

2015

Noeline

Lummis

Curban

2017

June

Luscombe

Kangaroo Valley

2011

Julie

Lyford OAM

Gloucester

2014

Sharon

MacKay

Broken Hill

2014

Elizabeth

Mackinnon

East Jindabyne

2014

Raewyn

Macky

Yarranbella

2011

Raewyn

Macky

Yarranbella

2012

Patricia

Maclaren-Smith

East Lismore

2016

Yvonne

MacRae

Orange

2010

Anna

Madden

Wee Waa

2017

Robyn

Madden

Crabbes Creek

2018

Margaret

Maguire

Forbes

2011

Lynne

Mahony

Murrurundi

2014

Kathy

Mahy

Narrandera

2017

Susan

Maisey

Armidale

2016

Beryl

Manion

Quirindi

2016

Heather

Mann

Forbes

2015

Marilyn

Manning

Narrandera

2017

Kim

Manton

Wagga Wagga

2013

Marj

Manuel

Inverell

2012

Elizabeth

Markey

Coonamble

2011

Josie

Marks

Narrandera

2017

Shirley

Marks

Gilgandra

2017

Joanne

Marr

Werris Creek

2014

Helen

Marsh

Bathurst

2012

Virginia

Marshall

Bowral

2017

Kay

Martin

Mt Lambie

2010

Merylin

Mason

Stuarts Point

2013

Beth

Masterman OAM

Pelaw Main

2012

Leah

Masters

East Maitland

2010

Liz

Mathews

Parkes

2012

Marg

Matthews

Blayney

2020

Nadine

Mattiske

Wirrinya

2017

Karen

McAllister

Glen Innes

2014

Catriona

McAuliffe

Yass

2020

Tanyia

McBride

Booral

2018

Betty

McCabe

Barmedman

2010

Dorothy

McCabe

Goulburn

2017

Prue

McCarthy

Orange

2011

Helen

McClelland

Abermain

2012

Heather

McCloy

Kyogle

2012

Margaret

McConnaughty

Gwabegar

2014

Betty

McDonald

Lidster

2011

Kerry

McDonald

Warialda

2014

Nicola

McDonald

Dorrigo

2011

Fran

McDonald

Narrandera

2017

Jessie

McFarlane

Tenterfield

2013

Margaret

McFarlane

Orange

2014

Robynne

McGinley

Macksville

2011

Robynne

McGinley

Macksville

2013

Elizabeth

McGregor

Muttama

2016

Marilyn

McGregor

Tamworth

2015

Helen

McKelvie

Coolamon

2014

Dulcie

McKenzie

Lockhart

2020

Julie

McLachlan

Pallamallawa

2011

Heather

McLaren

Lochinvar

2016

Fran

McLaughlin

Narrandera

2017

Dana

McLean

Taralga

2014

Narelle

McLeod

Sanctuary Point

2020

Roslyn

McLoughlin

Gunning

2014

Sue

McMillan

Deniliquin

2020

Anne

McNally

Cootamundra

2014

Sam

McNally

Cootamundra

2014

Sheila

McNamara

Quirindi

2017

Joan

McNaughton

Cessnock

2015

Margaret

McNeil

Holbrook

2011

Maggie

McPhail

Forbes

2014

Marilyn

McPherson

Holbrook

2011

Thalia

McPherson

MacLean

2010

Myra

McPhie

Berridale

2015

Pamela

McRae

Suffolk Park

2015

Sharon

Meere

Boorowa

2014

Mellisa

Meli

Tumbarumba

2020

Carolina

Merriman

Good Hope

2020

Cheryl

Meuret

Broken Hill

2016

Gwen

Meyer

Sandy Hollow

2017

Gail

Meyers

Gilgandra

2012

Jenny

Middelton

Canowindra

2016

Josie

Middelton

Narrandera

2016

Jan

Miller

Baradine

2012

Linda

Milne

Berridale

2018

Fiona

Miron

Armidale

2013

Jill

Mitchell

Bathurst

2013

Thelma

Mitchell

Hillston

2012

Jenny

Mitchell OAM

North Star

2014

Katrina

Moffat

Forster

2015

Anika

Molesworth

Broken Hill

2016

Bette

Montgomery

Moree

2012

Lorraine

Montgomery

Berry

2013

Leisa

Moody

Binda

2014

Leisa

Moody

Binda

2015

Trish

Moore

Loomberah

2020

Barbara

Moore

Gleniffer

2012

Joyce

Moore

Grafton

2011

Anita

Morrison

Forbes

2016

Helen

Mortimore

Bathurst

2015

Chris

Moss

Spring Ridge

2011

Robyn

Mowbray

Attunga

2020

Annette

Moxon

Bathurst

2014

Claire

Mudford

Gilgandra

2020

Jean

Muggleton

Inverell

2011

Virginia

Mulcahy

Scone

2011

Dorothy

Mullaney

Bega

2014

June

Mullens

Tamworth

2018

Sharyn

Munro

Upper Hunter

2012

Danielle

Murphy

Cobargo

2020

Marion

Murray

Coonamble

2016

Ann

Murray

Manildra

2017

Judy

Mussared

Minnie Water

2017

Saba

Nabi

Wagga Wagga

2020

Patsy

Nagus

Geneva

2013

Rosemary

Nankivell

Quirindi

2012

Leonie

Napier

Yanco

2017

Lucy

Needham

Blayney

2014

Molly

Neilsen

Forbes

2014

Erica

Nelson

Port Macquarie

2015

Jo-anne

Newberry

Tamworth

2017

Desley

Newell

Boorowa

2016

Joanna

Newton

Armidale

2012

Megan

Nicholson

Cundletown

2018

Rachel

Nicoll

Hampton

2020

Margaret

Norris

Orange

2011

Marilyn

O’Dowd

Cambewarra

2018

Joan

O’Halloran

Cobargo

2018

Carrie

Oakley

Broken Hill

2016

Lorraine

Oates

Mullion Creek

2013

Narelle

Ober OAM

Burrill Lake

2013

Katrina

O'Brien

Cootamundra

2016

Jann

O'Connor

Ballina

2014

Kerry

O'Connor

Coraki

2017

Margaret

O'Connor

Tamworth

2017

Maureen

O'Donnell

Broken Hill

2013

Ruth

Offer

Tenterfield

2011

Brenda

Oglivie

Gundy

2018

Mary

O'Neill

Merriwa

2014

Charlotte

Orchard

Wongarbon

2013

Hannah

Orr

Cootamundra

2014

Denise (Karyl)

Osborne

Jindera

2013

Winifred

Oslear

Willow Vale

2011

Christine

Ostermann

Gillieston Heights

2018

Jacqui

Page

Bowral

2012

Kerry

Palmer

Dubbo

2010

Marion

Palmer

Bargo

2018

Shirley

Pankhurst

Wee Waa

2020

Brenda

Pankhurst

Bingara

2011

Veronica

Pansaru

Kingscliff

2010

Lorna

Parnell

Merriwa

2020

Kylie

Parry

Coonamble

2015

Margaret

Parslow

Griffith

2011

Helen

Parsons

Gloucester

2014

Gillian

Paterson

Murrurundi

2015

Nikki

Patten

Forbes

2015

Pamela

Pavey

Tamworth

2012

Narelle

Payne

Narrandera

2018

Cheryl

Payten

Coleambally

2014

Cheryl

Pearce

Kiama

2020

Julie

Pearce

Coffs Harbour

2020

Julie

Peck

Orange

2011

Tania

Peene

Maclean

2017

Kay

Pellizzer

Yenda

2020

Marlene

Pennings

The Entrance

2012

Cheryl

Penrith

Wagga Wagga

2020

Beryl

Pepper

Mullumbimby

2014

Denise

Perry

Bigga

2016

Josie

Peter

Broken Hill

2014

Lynda

Petty

Tumblong

2013

Marion

Phelps

Kyogle

2017

Noelene

Phillips

Bathurst

2012

Elizabeth

Philpott

Boambee East

2015

Sonia (Aunty Sony)

Piper

Brungle

2010

Ellen

Pippin

Ivanhoe

2017

Fay

Pithie

Ulladulla

2016

Carla

Pittman

Dubbo

2017

Pauline

Plant

Yamba

2013

Louella

Polson

Port Macquarie

2016

Gwen

Porter

Harrington

2013

Charmaine

Potter

Yetman

2011

Jennifer

Potts

Ballina

2017

Louella

Poulsen

Port Macquarie

2013

Shalini

Pratap

Tamworth

2012

Judith

Prenzel

Broken Hill

2016

Roslyn

Press

Geurie

2017

Jean

Preston

Delegate

2011

Violet

Preston

Gleniffer

2018

Maxine

Prestwich

Broken Hill

2014

Jean

Price

Merriwa

2015

Daphne

Prior

Forbes

2014

Donna

Pumpa

Nyngan

2013

Betti

Punnett

Cootamundra

2011

Carol

Purnell

Kingscliff

2010

Joyce

Purtle

Linburn

2012

Nell

Pyle OAM

Bolwarra Heights

2014

Michele

Quigley

Forbes

2012

Tracey

Quinn

Crabbes Creek

2018

Elvy

Quirk

Forbes

2012

Lisa

Ramien

Mudgee

2014

Heather

Ranclaud

Willow Tree

2014

Ruth

Ranger

Gravesend

2018

Donna

Rath

Mt Rankin

2012

Carol

Ray

Scone

2020

Norma

Raymond

Sanctuary Point

2011

Lee

Reavley

Narrandera

2017

Joan

Redfern

Coonabarabran

2012

Teena

Redman

Woodburn

2017

Janine

Reed

Utungun

2012

Rosemary

Reed

Tocumwal

2014

Robyn

Reid

Berridale

2014

Marsha

Reilly

Wagga Wagga

2010

Katrina

Rendell

Barrington

2012

Juarne

Reynolds

Broken Hill

2014

Olwyn

Reynolds

Broken Hill

2014

Robyn

Reynolds

Pambula

2011

Marie

Rheinberger

Yamba

2011

Carolyn

Rice

Parkes

2011

Rhonda

Richardson OAM

Trangie

2015

Melinda

Riddell

Narrandera

2018

Carol

Ridgeway-Bissett

Nelson Bay

2014

Christine

Riley

Cassilis

2020

Linda

Riley

Mungindi

2011

Kimberley

Rixon

Gunnedah

2011

Barbara

Roach

Gwandlan

2012

Sharon

Roberston

The Oaks

2018

Jan

Roberts

Wagga Wagga

2010

Margaret

Roberts

Kyogle

2018

Mary

Roberts

Quirindi

2018

Marjorie

Robertson

Armidale

2012

Marelle

Robinson

Wherrol Flat

2020

Audrey

Robinson

Yamba

2010

Elaine

Robinson

Mullumbimby

2013

Gill

Robinson

Michelago

2011

Lynne

Robinson

Botobolar

2010

Pippa

Robinson

Tibbuc

2011

Judith

Robinson

Dareton

2018

Dianne

Roche

Nymagee

2016 (Deceased)

Patricia

Rodd

Tumut

2012

June

Rollan

Long Flat

2011

Del

Ross

Ardglen

2012

Fiona

Rossiter

Orange

2010

Elizabeth

Ross-Ward

Tamworth

2015

Sharyn

Rowlands

Narrandera

2017

Judy

Ruge

Forbes

2012

Shirley

Rundell

Huskisson

2011

Skye

Rush

Narromine

2011

Shirley

Russell

Lyndhurst

2012

Alison

Rutledge

Woodstock

2018

Narelle

Ryan

Rutherford

2020

Kerryn

Ryan

Coonamble

2012

Jodie

Ryan

Yanco

2017

Thelma

Ryan OAM

Berrigan

2014

Debbie

Saad

Thirlmere

2014

Carolyn

Salter

Walcha

2018

Jenny

Sams

Orange

2011

Ruth

Sandow

Packsaddle

2020

Ann

Sansom

Gloucester

2015

Andrea

Sauerbier

Mudgee

2014

Pam

Saunderson-McLeay

Scone

2015

Kerrie

Savins

Bowraville

2013

Mary

Saxon

Tamworth

2013

Sandra

Scammell Hill

Howlong

2011

Betty

Scanlon

Hillston

2012, 2016

Debbie

Schache

Bathurst

2014

Faye

Scherf

Lismore

2013

Naomi

Schmidt

Silverton

2017

Ann

Schneider

Billinudgel

2013

Sue

Schneider

Osborne

2013

Iris

Schofield

Narrandera

2016

Emma

Scholz

Culcairn

2012

Bev

Schornegg

Adaminaby

2011

Joy

Schulz

The Rock

2017

Ellen

Seaman

Crookwell

2016

Elizabeth

Seckold

Tathra

2014

Beryl

Seears

Cooma

2010

Beryl

Semmler

Holbrook

2011

Robin

Sevenoaks

Berridale

2015

Ruth

Shanks

Dubbo

2017

Edna

Sharp

Orange

2013

Fay

Shaw

Tarana

2020

Narelle

Shaw

Forbes

2015

Yvonne

Shaw

Forbes

2012

Gwen

Shawcross

Anglers Reach

2014

Lola

Shearer

Moree

2017

Gill

Shepherd

Tarago

2016

Penelope

Sheppard

Coleambally

2013

Edith

Shipway

Merriwa

2020

Shirley

Shoemark

Braidwood

2016

Daphne

Simmons

Kelso

2012

Juidth

Simos

Scone

2012

Jeanette

Simpson

Taralga

2016

Vickii

Simpson

Coomba Park

2014

Ailsa

Sinclair

Temora

2020

Leonie

Sinclair

Culburra Beach

2011

Kathleen

Sinnott

Banora Point

2014

Margaret

Sivyer OAM

East Gresford

2012

Pam

Skelton

Eden

2018

Joyce

Skinner

Coraki

2012

Janine

Slater

Ocean Shores

2015

Denise

Slingsby

South Grafton

2016

Joan

Smedley

Evans Head

2017

Gwen

Smith

North Star

2020

Colleen

Smith

Deepwater

2010

Genevieve

Smith

Wagga Wagga

2014

Norelle

Smith

Coolamon

2013

Peggy

Smith

Quirindi

2010

Pip

Smith

Wellington

2017

Cindy

Smith

Gundagai

2018

Clare

Smulders

Howlong

2014

Sharon

Snelson

Cobar

2010

Elizabeth (Betty)

Somers

Parkes

2013

Kerry

Sproston

Narrandera

2017

Linda

Squire

Adaminaby

2012

Tricia

Stack

Deepwater

2011

Kym

Stanford

Mungindi

2011

Carol

Stanley

Coonamble

2015

Tennille

Stapleton

Harwood

2013

Paula

Starkey

Coraki

2015

Genevieve

Starr

Dalton

2015

Maree

Statham

Portland

2012

Jasmin

Statham-Smith

Cooma

2018

Sue

Steele

South Grafton

2012

Marie

Steer

Berrigan

2012

Barbara

Steffensen

Lismore

2011

June

Stevens

Nowra

2011

Sylvia

Stevens

Narrandera

2015

Joan

Stevenson

Manildra

2018

Marnie

Stewart

Cooma

2012

Robyn

Stockdale

Corobimilla

2017

Rae

Stove

Merimbula

2017

Lynne

Strong

Jamberoo

2010

Mollie

Strong

Byron Bay

2013

Dawn

Studdert

Dungog

2015

Robyn

Styles

Tambar Springs

2016

Dorothy

Sullivan

Casino

2011

Valmai

Sullivan

Largs

2012

Lesley

Sumsion

Broken Hill

2016

Barbara

Swain

Alstonville

2014

Catherine (Lucy)

Sweeney

Jerilderie

2013

Dawn

Sword

Lennox Head

2016

Margaret

Symes

Broken Hill

2014

Sue

Szumowski

Inverell

2013

Tash

Taaffee

Merriwa

2020

Marion

Tanner

Blandford

2014

Pat

Tate

Wootton

2014

Loo

Taylor

Beaumont

2011

Susanne

Taylor

Woollamia

2011

Lenore

Taylor

Merriwa

2018

Shirley

Teague

Coffs Harbour

2020

Patricia

Templeton

Byron Bay

2016

Pat

Thomas

Temora

2020

Sue

Thomas

Wingham

2020

Jodie

Thomas

Temora

2013

Lorraine

Thomas

Wagga Wagga

2010

Catherine

Thompson

Temora

2014

Kate

Thompson

Gooloogong

2012

Rebecca

Thompson

Greenwell Point

2013

Ruth

Thompson

Greenwell Point

2013

Sarah

Thompson

Merriwa

2013

Michelle

Thornley

St Georges Basin

2012

Bev

Thornton

Willow Tree

2011

Bev

Thorpe

Sanctuary Point

2013

Coral

Tierney

Holsworthy

2011

Cheryl

Timmins

Croppa Creek

2012

Lorraine

Tindall

Raworth

2016

Jan

Tobin

Tweed Heads

2014

Rikki

Toi

Coraki

2015

Susan

Tomkins

Orange

2014

Liz

Tomlinson

Narrabri

2016

Fleur

Tonge

Casino

2020

Janelle

Tongue

Loomberah

2020

Janelle

Tongue

Loomberah

2012

Pamela

Toovey

Mudgee

2013

Sally

Torr

Bourke

2020

Rosemary

Toscano

Nelson Bay

2014

Eva

Towler

Merriwa

2018

Ellen

Townsend

Hay

2011

Ruth

Trappel

Bolwarra

2016

Jenny

Treloar

Broken Hill

2014

Joan

Treweeke

Angledool

2012

Helen

Trustum

Bentley

2011

Shirley

Tunnicliff

Rylstone

2014

June

Tupper

Orange

2011

Joan

Turnbull

Lakewood

2011

Liesel

Turnbull

St Georges Basin

2015

Sheila

Turnbull

Cessnock

2012

Belinda

Turner

Bowning

2014

Dorothy

Turner

Orange

2014

Fay

Turner

Yetholme

2011

Hilary

Turner

Willow Tree

2012

Louise

Turner

Willow Tree

2012

Merryn

Twemlow

Armidale

2015

Clare

Twomey

North Lismore

2014

Joan

Tye

North Nowra

2016

Bernadette

Underwood

Baradine

2014

Judi

Unger

Peak Hill

2020

Alison

Uphill

Forbes

2014

Sue

Uphill

Forbes

2015

Dawn

Vallance

Raworth

2018

Rosemary

Van Bergen

Wilton

2015

Maree

Vanlierop

Forest Hill

2014

Lynette

Vidler

Meadow Flat

2013

Cheryl

Vines

Curlwaa

2010

Julie

Virtue

Forbes

2014

Beatrice

Voysey

Merriwa

2016

Henny

Wagenaer

Ourimbah

2012

Margaret (June)

Walker

Ben Lomond

2016

Rachel

Walker

Young

2015

Velma

Walker

Vincentia

2011

Frances

Wallace

Quirindi

2017

Shirley

Waller

Kings Creek

2011

Lyn

Wallin

North Nowra

2012

Christine

Walters

Cobargo

2020

Tracey

Walton

Wauchope

2011

Catherine

Warburton

Beneree

2011

Jean

Warburton

Kyogle

2016

Barbara

Warburton

Broken Hill

2017

Marjorie

Ward

Merriwa

2012

Vivien

Ware

Junction Hill

2010

Tracey

Warner

Wingen

2015

Margaret

Waters

Armidale

2017

Jean

Watson

Cessnock

2015

Sybil

Watson

Ingleburn

2017

Lyn

Webster

Nyngan

2011

Sandra

Webster

Bomaderry

2011

Wendy

Wedge

Bowraville

2012

Wendy

Wedge

Bowraville

2013

Kim

Weller

Yanco

2013

Jessica

Wells

North Star

2020

Nicole

Wells

Cabarita Beach

2012

Sandy

Wells

Collombatti

2013

June

Wellsmore

Jindabyne

2018

Christine

Welsh

Tura Beach

2018

Georgia

Westcott

Peak Hill

2013

Catherine

Westley

Wellington

2012

Margaret

Whatman

Glenquarry

2015

Laurel

Whitby

Merriwa

2016

Beth

White

Ben Lomond

2014

Coral

White

Elsmore

2012

Norma

White

Kingstown

2011

Sue

White

Wagga Wagga

2015

Gwyn

Whitley

Willow Tree

2015

Heather

Whittaker

Leeton

2018

Margaret

Whyte

Wentworth

2020

Wendy

Wilcox

Portland

2012

Marion

Wilkins OAM

Aberdeen

2016

Pamela

Wilkinson

North Star

2020

Jennie

Wilkinson

Bolwarra

2012

Tracy

Wilkinson

Shadforth

2013

Di

Williams

Cootamundra

2014

Colleen

Wills

Quirindi

2016

Adrienne

Wilson

Griffith

2013

Elizabeth

Wilson

Berrigan

2015

Margaret

Wilson

Broken Hill

2014

Vicki

Wilson OAM

Bathurst

2018

Julia

Wilton

Merriwa

2020

Jodie

Wilton

Cassilis

2017

Heather

Winch

Lower Macdonald

2013

Zelma

Windley

Chinderah

2013

Hazel

Winkler

Orange

2011

Judith (Judie)

Winter

Eucumbene Cove

2013

Betty

Winzer

Holbrook

2011

Margaret

Wood

East Maitland

2020

Lesley

Wood

Mandemar

2015

Lois

Wood

Goulburn

2011

Mary

Wood

Hillston

2012

Shirley

Wood

Leeton

2012

Val

Wood

Grafton

2018

Yvonne

Woodcock

Lightning Ridge

2016

Isabell

Wooden

Wagga Wagga

2012

Christina

Woodhead

Alstonville

2014

Amanda

Woodhouse

Berridale

2010

Kym

Wooding

Hay

2014

Kym

Wooding

Hay

2015

Jill

Woodlock

Coffs Harbour

2020

Vicki

Woods

Largs

2012

Renae

Worboys

Cootamundra

2014

Nellie

Workman

Kurri Kurri

2014

Irene

Worth

Bulahdelah

2013

Marj

Wotherspoon

Kurri Kurri

2011

Sarah

Wren

Quirindi

2011

Judith

Wright

Bellbird

2014

Breanda

Writer

Goulburn

2010

Helen

Wynd

Goonellabah

2011

Maree

Yapp

Forbes

2015

Carmel

Yelland

Manildra

2018

Judy

York

Adaminaby

2015

Pam

Youman

Guyra

2012

Berenice

Youngman

Molong

2011